4New ICO İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere 43 Milyon Dolardan fazla yatırım almış bir proje olan 4New ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım.

4New proje ekibi kripto para birimiyle enerji tüketimini, atık ürünlerden ürettikleri enerji ile çözmeyi amaçlıyor. Projenin whitepaper’ında, arkadaki ekibin bulundukları bölgede 300 yıldan uzun bir tecrübeye sahip olduğunu ve kripto paralarla birlikte muazzam büyüklükteki enerji kullanımı problemine çözüm oluşturmaya yardımcı olacağından emin oldukları aşikar.

Kripto para piyasaları 2017 yılında inanılmaz bir büyüme göstermiştir. Şu anda bu piyasanın toplam değeri 700 milyar dolardan fazladır. Bununla birlikte, bu fiyatların artışıyla birlikte daha fazla madenci bu sisteme dahil oluyor ve madencilerin artmasıyla da kripto para birimlerinin maliyetinin artması bekleniyor.

 

 

Günümüzde kripto madencilerinin bir aylık elektrik harcaması, sadece Danimarka’da harcanan elektrik miktarından fazladır. Bu kullanım artışı, yavaşlamaya işaret etmeyecek kadar ciddi bir problem durumuna geldi. Madenciliğe ve dolayısı ile elektrik kullanımına eğilim bu şekilde devam ederse, önümüzdeki sene bu miktar kadar enerji kullanılan madencilik sektörü, sadece bitcoin, en yüksek enerji kullanan 20 ülkenin enerji kullanımına eşit olacaktır.

Sadece bitcoin’in yıllık tahmini olarak madencilik maliyeti şuan yaklaşık 2 milyar dolar, 262 KWh ise sadece 1 adet tek işlem için kullanılıyor.

Dünyada ki elektrik maliyeti son on yılda KW başına 0.15 dolar civarında kaldı, ancak birçok insan artık blok zincir teknolojisinin çok geniş bir alana yayılacağına inandığını iddia ederek bu durumun büyük bir artışa sebep olabileceğini iddia ediyor. Harcanan elektriğin miktarı daha ileriki zamanlarda fiyatları zorlayacaktır.

 

 

4New Çözümü

Atık ürünleri, ulusal şebekelere ücret karşılığı vermek veya kendi maden çiftliğinde kullanmak için organik maddelere ya da suya dönüştürerek enerji oluşturmayı hedefliyorlar. Atıkları, atık toplamak ve topladıkları daha kıymetli ürünleri satmak için şarj ederek yapabilecekleri kar ile arıtmanın maliyetini karşılamayı amaçlıyorlar. Teknik dökümanlarında, bunun, enerjiyi üretme maliyetlerini tamamen finanse ettiğini ve hatta fazladan kar edebileceklerini açıkça belirtiyorlar.

4New projesi, öncelikli olarak smart contracts diye isimlendirilen akıllı sözleşmelerden faydalanmalarını sağlayacak olan ERC20 yani Ethereum blok zinciri üzerinde çalışacak ve bu da kendi arasında işlem yapan tüm insanlar için ekstra bir güven ortamı oluşturacak. Ancak ileriki dönemlerde kendi altyapılarını oluşturup yeni bir blockchain kullanmayı hedefliyorlar. 4New Platformunun kendisi bir enerji üreticisi olması sebebiyle, madencilik maliyetlerinin normalden çok daha düşük olacak. Bu avantajda piyasadaki rakiplerine göre bu projeyi daha ön plana çıkartacak.

 

 

4New Projesinin arkasında bulunan takım, aynı zamanda Atık, Kripto-Eşzamanlı ve Enerji gibi sektörlerde devrim niteliğinde farklılıklar yaratmayı amaçlıyor ve tüm sektörlerde tokenlarının kabul edilmesini hedefliyor.

KWATT Token Sahipleri Nasıl Kar Edebilir?

KWATT token’larının bir tanesi 1 KW elektriğe eş değer olarak hesaplanmıştır. 4NEW token sahiplerine kendi kurdukları madencilik sistemleri için kullanacakları elektriği satın almak için veya İngiltere ulusal şebekesine geri satılmak üzere tokenları kullanma seçeneklerini sunmayı amaçlıyorlar. İngiltere ulusal şebekesine satış için tahmini kazan, madencilik için kullanıldığında KW başına 0.2 dolar’a kıyasla 0.05 dolar olarak tahmin edilmektedir ve bu da KWATT tokenlarının tercih edilmesi için çok büyük bir avantajdır.

Oluşturulacak her santralin en az 50 yıl süreceği öngörülüyor. Buna göre, belirteçler için kötümser bir tahminde bulunacak olan değer 6 dolardan fazla olacak, ancak token’ın para piyasasında kefalet değerlerinin büyük ölçüde değişebileceği ön görülmektedir.

 

 

4NEW ICO Detayları

• Satış için toplam tokenler: 300 milyon, satılmayan tokenler yanacaktır.

• Token tipi: ERC20

• Token Satış bitiş tarihi: 31 Ocak

  • Fiyatı: Şu Anda 1 ETH = 2010 KWATT

 

 

Web site: https://4new.io/

whitepaper: https://4new.io/wp-content/uploads/2018/05/4New_WhitePaper_English.pdf

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaShD0BaK_qRCzBiqokyOFQ

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/4new

instagram: https://www.instagram.com/4newcoin/

Medium: https://medium.com/@4newcoin

Github: https://github.com/muditgrover/4new-crowdsale

Reddit: https://www.reddit.com/r/4NEW/

Bountyhive Username: vipganyan

Hepinize bol kazançlar dileriz.

 

 

Not: Yapmış olduğumuz inceleme ve yorumlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz