50.000 $ ve BTC’nin şimdiye kadarki en büyük haftalık mumları: Bu hafta Bitcoin’de izlenecek 5 şey

Amerikan Doları fiyat endeksi düşüyor, Bitcoin fiyatı artıyor. Bitcoin dün itibariyle 49.850 dolar seviyelerine kadar çıktı ve o seviyelerden 45.400 dolar’a kadar hafif bir düzeltme gerçekleşti. Buna rağmen Bitcoin düzeltmesini yapmış gibi görünüyor şu an ki fiyat 47.600 dolar seviyelerinde geziniyor ve piyasa şu an bitcoin boğalarını tatmin ediyor.

Bitcoin (BTC), 50.000 dolar seviyesine hazırlanırken, olumlu hava piyasalarda dalgalanıyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin, değişken bir hafta sonunun ardından, temel bir seviye devreye girerken beklentiler Bitcoin’i tekrar gündeme getiriyor peki ya piyasalarda neler var?

Cointelegraph.com, önümüzdeki günlerde piyasayı hareket ettirmeye hizmet edebilecek beş faktörü dikkate alıyor.

Dolar endeksi düşerken hisse senetleri yükseliyor, pek çok hisse endeksi şimdiden her zamankinden daha yüksek seviyelerde “ATH” piyasalarda ralli yaşanıyor.

Geçen hafta Warren Buffett’in piyasa göstergesi de dahil olmak üzere, iyi günlerin yakında sona erebileceğine dair uyarılarda bulunmuş olmasına rağmen, piyasalar bu haftaya Pazartesi gününe yeşil renkte başladı.

Japon Nikkei,% 1,6 büyüme ile 1990’dan bu yana ilk kez 30.000 puana ulaşmış oldu.

USD, VIX, Gold, S & P500’e karşı 90 günlük BTC korelasyonu. Kaynak: Dijital Varlık Verileri

Aynı zamanda ABD doları güç kaybetmeye devam ediyor. Doları bir sepet ticaret ortağı olarak para birimine karşı ölçen ABD doları para endeksi, 90 seviyesini test edecek gibi görünüyor.

ABD Dolar Endeksi, geçtiğimiz yılın büyük bir kısmında düşüş eğilimindeydi ve Bitcoin, açık zayıflık dönemlerinden ABD dolarına karşı kazanç elde etti ve trendin geri dönüşü sırasında Bitcoin bir geri çekilme gördü. Bitcoin ile ABD Dolar endeksi birbirine paralel olarak hareket etmekte.

Bununla birlikte, uzun vadede, ABD merkez bankası para basımı, ABD dolar endeksinin düşmesine sebep oluyor.

Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) bir Sevgililer Günü gönderisine yanıt veren popüler “Bitcoin Standardı” kitabının yazarı Saifedean Ammous çok az sempati duydu. Kurum, “Kriz bitene kadar finansman koşullarını elverişli tutma” sözü vermişti.

“Bu nedenle, itibari paraya insanları acıklı hayatlarını bir hayali krizden, diğerine hiperventilasyon “sıkça nefes alıp verme işlemi” yaparak geçiriyorlar,” diye yanıt verdi.

“Finansal Kriz yaşandığında yapılacak bir sürü brrrrrr!”

DXY 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin 50.000 dolar mı yoksa 50.000 $ değil mi? asıl soru bu..
Özellikle Bitcoin söz konusu olduğunda, bu hafta (çoğunlukla) yatırımcılar için kısa vadeyle ilgili hat safhada.

Kripto para piyasaları Bitcoin’in nasıl ve ne zaman 50.000 doları kıracağını dört gözle bekliyor.

Bitcoin hafta sonu, en son psikolojik sınır olan 50.000 dolar seviyesini kırmak için uyumlu bir çaba gösterdi ve klasik bir “mesai dışı” dalgalanma ile yükseliş gösterdi yeni dalga tüm zamanların en yüksek seviyesi 49.850 dolara kadar yükseldi.

Yükselen Bitcoin’de Satış baskıları artması sonrasında 50.000 dolar şimdilik boğalar için ıskalanmış gibi görünüyor, BTC / USD paritesi şu an 47.700 dolar civarlarında gezinmeye devam ediyor.

Ne? #Bitcoin piyasası düz bir çizgide yükselmiyor mu? Cointelegraph Markets analisti olan Michaël van de Poppe Pazartesi günü özetledi.

Van de Poppe, Bitcoin’in dikey üst tarafının çoklu ve bazen yoğun geri çekilmeler olmadan devamlı yükselişe devam edemeyeceğini konusunda uyarıda bulundu.

BTC / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bu arada, analist bir arkadaşı olan filbfilb, kendi tahminine göre Bitcoin ay sonu BTC fiyatı 78.000 Dolara kadar çıkabileceğini ön gören yeni bir grafik oluşturduğunu belirtti.

Twitter’daki yorumlarında, “Gördüğümüz Bitcoin deki iyi haberler bunun tamamen mümkün olduğunu düşünmeme neden oluyor” dedi.

“50.000 DOLAR SEVİYESİ kolayca AŞILABİLİR, zaten PİYA İŞLEM HACİMİ BUNU söylüyor.”

filbfilb’in 52.000 dolarlık hedefi 63.000 dolar seviyelerine çıkmadan önce, bir sonraki konsolidasyon noktasını oluşturuyor.

Ellerinde Bitcoin’i olmayan muhalifler oyunu kaybettiklerini hissediyor

Filbfilb’in “iyi haber anlatımı”, Bitcoin’de yükselişi yeniden değerlendiren ve tersine çeviren büyük kurumlar arasındaki domino etkisini anımsatan devam eden bir fenomeni ifade ediyor.

Sadece geçen hafta Tesla, Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon kurumsal müşterileri için kripto para birimi desteği sunacağını açıklarken, Tesla 1.5 Milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptı. Sıradaki bitcoin yatırımcısı Morgan Stanley’in olabilir.

Nijeryalı politikacılar, “Bitcoin’in itibari para birimlerinin değerini yok ettiğini herkes kabul etmeli.” dedi.

Senatör Sani Musa, “Kripto para birimi, kimin neye sahip olduğunu bile belirleyemediğiniz dünya çapında bir işlem haline geldi” dedi.

Teknoloji o kadar güçlü ki, yapabileceğimiz düzenlemeleri göremiyorum. Bitcoin para birimimizi neredeyse işe yaramaz veya değersiz hale getirdi. “

2021’in ocak ayı başında Tesla’nın satın aldığı bile 1,5 milyar dolarlık bitcoin şimdiden %40 değer kazandı. Bir diğer öncü Bitcoin yatırımcısı olan MicroStrategy’nin bu ayın başlarında yaptığı özel “Kurumlar için Bitcoin” zirvesinin ardından benzer hikayeleride duymamız muhtemel.

“Akıllara durgunluk veren Bitcoin tahminleri.. Bitcoin 274.000 Dolar fiyatını işaret ediyor

Cointelegraph’ın sık sık dile getirdiğii gibi hem basit hem de karmaşık göstergeler, belli zaman dilimleri boyunca Bitcoin fiyatının yükselme potansiyeline işaret ediyor.

Messari’de araştırmacı olan Jack Purdy, Pazar günü bir tweet attı. “İçinde olduğumuz Bitcoin rallisi, 2017 de yaşanan boğa döngüsüne neredeyse birebir karbon kopyası gibi benziyor.” dedi.

Bundan sonra olabileceklere hazır mıyız?

Glassnode CTO’su ve kurucu ortağı olan Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’deki döngü, mevcut konumuna bağlı olarak BTC / USD’ paritesinin 2017’deki davranışına paralel olarak %471 artışla 274.000 dolar seviyesine çıkabileceğini hesapladı.

Bitcoin madencisi tarihsel çizelgeden çıkıyor. Kaynak: Glassnode

Aynı zamanda, Glassnode, Bitcoin’in geçen yılki en son blok sübvansiyonunun yarıya inmesinden bu yana ayırt edici bir faktörü vurguladı. Bazı göze çarpan durumlar dışında madenciler, spot fiyatın çok daha yüksek olmasına rağmen, 2017 ve öncesindeki boğa piyasası dönemlerine göre daha az satış yapıyorlar.

Haftalık en büyük mum

Eğer geçen haftanın fiyat hareketini bir bağlama oturtmak gerekirse, Bitcoin tarihindeki en büyük yükselişli haftalık mumda gördük.

Bitcoin,%25’lik bir artış veya 9.800 dolarlık bir yükseliş ile son yedi günde değerinin katladı. Şubat ayının başlarından şimdiye kadarki en büyük günlük mum kapanışı da dahil olmak üzere çeşitli benzer özelliklerini korumaya devam ediyor.

BTC / USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Böylesine güçlü performansa karşın, 50.000 dolardan hemen önceki ufak düzeltme bile Pazartesi günkü ana akım basının dışındaki analistleri pek endişelendirmiyor. Bitcoin yoluna devam edecek gibi görünüyor siz ne düşünüyorsunuz? Bitcoin’de 50.000 dolar seviyesi ne zaman geliyor? Aşğıya yorum tahminlerinizi bırakabilirsiniz.

Kaynak: https://cointelegraph.com/

.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz