Depository Network İle Dijital Varlıklarınızı Teminat Göstererek Kredi Kullanabileceksiniz.

 

Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere geleneksel kredi ve mevduat sistemiyle blok zincir teknolojilerini entegre eden ve bunu dünyada ilk defa gerçekleştiren bir projeden bahsetmek istiyorum. Depository Network.

İnternet teknolojisinin son 30 yıl içindeki kazandığı yükseliş ivmesi ve bu teknolojinin kullanımının git gide yaygınlaşması, hayatımıza yeni bir varlık şeklini getirdi, dijital varlıklar. Bu dijital varlıklar, binary sisteminde var olan ve kullanım haklarını içeren yeni bir tür varlık çeşididir. Dijital varlıklar dediğimiz zaman insan aklına ilk gelenler genellikle dijital dökümanlar sesli ve görüntülü içerikler ve tabi ki şuan da piyasalarda dolaşımda olan dijital veriler gelmektedir. Ancak son yıllarda blockchain’in çıkmasıyla dijital varlıklara bir yenisi daha eklendi. Bunlar kripto paralardır ve günümüzde artık dijital varlıklar diyince ilk akla gelen kripto paralar oluyor.

Kripto para ve token gibi dijital ürünler ilk piyasaya çıktığı dönemlerde çok bilindik ve popüler değillerdi. Ancak ne zaman ki bitcoin başta olmak üzere bir kaç kripto paranın önlenemez yükselişi başladı, işte o zaman blok zincir teknolojisine ve haliyle dijital varlıklara karşı çok büyük bir ilgi uyandı. İlgi uyandıkça da kripto paraların değerleri artmaya devam etti. Blok zincir teknolojisi sayesinde yatırım yapılabilir yeni projeler oluşturuldu ve neredeyse tüm endüstriyi salladı. Son dönemde dünya çapında işlem yapılan dijital varlıklar, sayısız avantajları sebebiyle yoğun olarak tercih edildi ve edilmeye devam ediyor. Bu yüzden de değerlerinde muhteşem artışlar görülmüştür.

 

 

Artan bu ilgi ve değere rağmen dijital ürünler konusunda bazı problemler hala devam etmektedir. İlk olarak blok zincir dijital varlıklarının piyasa kapitalizasyonu ve yeni ortaya çıkan kullanım alanları, blok zincirin günlük olarak ortaya çıkan faydalarıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Dijital varlıklar blok zincir dünyasında oldukça yaygın olarak kabul görürken, eski yöntemi benimsemiş geleneksel finansal piyasa açısından hala oldukça popüler değildirler. Ama, dijital varlık sahibi bireyler, bu yatırımlarını kullanmak, elden çıkarmak ya da depolamak için hala eski sistem finans türüne benzer ihtiyaçlara sahiptir ve bu ihtiyacın mutlak suretle giderilmesi gerekmektedir.

Bir diğer problem ise dijital varlıkların gerekli olan likiditeye sahip olmaması sebebiyle bu varlıkların sahiplerinin değerlerinden faydalanmak için mutlak suretle bu varlıkları elden çıkarmak zorunda kalmalarıdır. Ancak bu elden çıkarma işlemi hem yüksek ücret hemde yüksek vergiler içermektedir ve bu durumuyla gelecek zamanda bu varlıklardan kar elde etme fırsatını ortadan kaldırmaktadır.

 

 

Depository Network, kredi sağlayan kuruluşların ve kurumların dijital varlıkları teminat olarak görmelerini sağlayacak dünya üzerindeki ilk multi-platform ağıdır. Temelde Depository Network, bu multi-platform ağını dünya genelinde geliştirip yaygınlaştırarak geleneksel kredilendirme sisteminde blok zincir varlıklarının kullanılmasının kitlesel olarak kabul edilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Krediler, ilgili borç veren banka veya kredi kuruluşları tarafından destek gören herhangi bir varlık biriminde bağımsız olarak sağlanacaktır. Her borç veren mevduatını beyaz olarak tagleyebilecek ve teminatın kabulü, kontrolü ve serbest bırakılması için kendisi şartlar tanımlayabilecektir. Borç sahipleri tarafından bakacak olursak, en büyük avantajı, hizmetlerini kullanmak için bu platformun üyesi olmak zorunda değillerdir. Her borç veren teminat varlıklarını bağımsız mevduatlarda tutma imkanına sahip olacaktır.

 

 

Depository Network, eski sistem geleneksel kredi sistemi ile blok zincir teknolojisini entegre eden dünyanın ilk merkezsiz ve teminat sağlayan öulti-platformdur. Amacı dünya genelinde 50 bin’den fazla bankaya, diğer kredi verenlere ve tüketici finansmanı şirketlerinde ulaşmaktır.

Depository Resmi Web Adresi: https://depository.network/

Whitepaper: https://depository.network/doc/whitepaper.pdf

Depository Resmi Facebook Adresi: https://www.facebook.com/depository.network/

Depository Resmi Twitter Adresi: https://twitter.com/deponetwork

Depository Resmi Telegram Adresi: https://t.me/depositorynetwork

Depository Resmi YouTube Adresi: https://www.youtube.com/channel/UCi7oC83SlkcDXQa5eA0Bkxg

Depository Resmi Reddit Adresi: https://www.reddit.com/r/DepositoryNetworkDepo/

Bountyhive Username: vipganyan

Projenin bounty programı Bountyhive platformu tarafından düzenlenmektedir. Siz de bountyhive platformuna üye olarak Depository Network ile kampanyalara katılarak ücretsiz token kazanabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar dilerim.

 

 

Not: Yapmış olduğumuz inceleme ve yorumlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz