ABD 10.000 Kripto Para Yatırımcısına Vergi Ödeme Yazısı Gönderdi!

ABD’nin Gelir İdaresi olarak bilinen IRS, yeni ortaya çıkan bir habere göre 10.000 kripto para yatırımcısına uyarı mektupları göndererek vergilerin doğru ve düzenli bir şekilde ödenmesi gerektiğini hatırlattı. Kurum yayınladığı uyarı mektubunda bazı yatırımcıların isimlerini devam eden regülasyonlar sayesinde öğrendiğini ve bunu devam ettireceğini vurguladı.

IRS buna ek olarak geçtiğimiz hafta tespit ettiği kripto para yatırımcılarına birtakım eğitici mektuplar gönderdğini ve bu eylemi Ağustos ayının sonuna kadar devam ettirmeyi planladığını dile getirdi. Forbes’in aktardığı bilgilere göre ise bu mektupların tek amacı insanları korkutup kripto para yatırımı yapmaktan vazgeçirmek. IRS gönderdiği mektupların bazılarında vergi mükelleflerinin kendi kendilerine gelip kripto paralarla ilgili vergilerini ödememeleri durumunda gelecekte bundan doğacak cezai sorumluluğu kabul ettiklerini de belirtmekte.

IRS tam olarak kripto para yatırımcılarının isimlerini nasıl ele geçirdiğini açıklamasa da, bunun Coinbase kripto para borsasından kaynaklandığı büyük bir olasılık gibi duruyor. Coinbase kripto para borsası 2018 yılında kendi bünyesindeki 13.000 kullanıcı hesabını direkt olarak IRS’e aktarmış ve inanılmaz tepki toplamıştı.

Regülatörler kripto para birimlerini bir yandan yasaklamaya çalışırken, bir yandan da bunlarla ilgili vergileri toplamakta kararlı gibi duruyor.

Kaynak: koinbulteni

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz