ABD Senatöründen Yasaklarla İlgili Çarpıcı Açıklama

ABD Senatörü Mike Crapo, Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin’i yasaklamanın zor veya imkansız olduğunu kabul ediyor. Senatör, Senatonun dün Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler konulu toplantının Kripto Para Birimi bölümüne başkanlık ederken Bitcoin hakkında bir takım olumlu yorumlarda bulunuyor.

Mike Crapo Amerka Birleşik Devletleri eğer kripto para birimini yasaklamaya karar verirse açıkça söyleyeyim bunu yapamayacağımızdan eminim. Çünkü burada küresel bir teknolojiden bahsediyoruz” ifadesini kullanıyor.

Bu ayın başlarında yaptığı yorumlarında “Bitcoin’i öldürme kapasitesinin bulunmadığını” ifade eden temsilci Patrick McHenry’nin açıklamalarına da bakılırsa kongre üyeleri giderek Bitcoin’e ısınıyor ve durdurulamaz gücünü kavramaya başlıyor.

Senatör: Bitcoin “Anlamlı Faydalara” Sahip

Açılış konuşmasında Senator Crapo, Bitcoin’i geniş bir pozitif ışıkla çerçeveledi. O, teknoloji sıçramalarının kaçınılmaz olduğunu ve ABD’nin inovasyonu teşvik etmede öncülük etmesi gerektiğini ifade ediyor.

“Bana öyle geliyor ki, dijital teknoloji yeniliklerinin kaçınılmaz olduğu, faydalı olabileceği ve ABD’nin bu yenilikleri geliştirmeye öncülük etmesi ve yolun kurallarını belirleyen bir ülke olması gerektiğine inanıyorum.”

Crapo, Bitcoin ve dijital varlıkları doğrudan tartışmaya devam ederek anlamlı faydalar sağladığını öne sürüyor ve ekliyor:

“Uygun düzenleme dengesi sayesinde, dijital para birimleri ve bunların altında yatan yenilikçi teknoloji, anlamlı faydalar sağlayabilirç Bu toplantılar sırasında ekosistem hakkında daha fazla şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum.”

Kongrede Gözler Bitcoin’e Çevrildi

Temmuz, siyasi sahnede bitcoin için çok önemli bir ay oldu. Kongre, bu ayın başlarında Facebook’un Kripto para birimi Libra hakkında iki günlük bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Facebook’un projesi ile ilgili görüşmeler bitcoin için de bir dizi olumlu yorum ortaya çıkardı.

Senatör Kevin McCarthy, Libra’nın merkezi ekosistemini eleştirirken “Bitcoin’e hayranlık duyduğunu” ilan etti.

Temsilci Patrick McHenry de dijital varlık ekosistemine yabancı olmayan bir kişilik. Bitcoin’in “durdurulamaz bir güç” olduğunu itiraf ediyor. Tabii ki Temsilci Warren Davidson da “Bitcoin var ve diğerleri shitcoin” ifadesini kullanıyor.

Düzenleme Geliyor mu?

Kongre’den gelen genel ton, makul düzenlemelere doğru ilerliyor gibi görünüyor. Bitcoin’e yönlik olarak düpedüz yasaklama kavramı genellikle reddedilmiş durumda. Bir sonraki adım bu düzenlemelerin nasıl görünebileceğine odaklanacak.

Dünki toplantıyla ilgili olarak konuşan Circle’dan Jeremy Allaire, düzenleyicilerin yaklaşımlarının çok önemli olduğunu belirterek kripto para piyasasının iyi anlaşılması durumunda Kripto şirketlerinin ABD dışına taşınmasını durduracağını savunuyor.

Bitcoin ve dijital varlıkların Kongre’den istediklerini alabilmeleri muhtemel değil, ancak eğilim olumlu. Temmuz ayındaki toplantılar, Kongrenin Bitcoin konusunda daha düşünceli, anlayışlı ve açık fikirli olduğunu gösteriyor.

Kaynak: kriptokoin.com

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz