AENCO ICO İnceleme Makalesi

Merhaba değerli arkadaşlar, bu yazımızda sağlık teknolojileri sektöründe blok zincir tabanlı bir platform olarak aktive edilmesi hedeflenen ve bu alanda ki öncüleri bir araya getirmeyi amaçlayan AENCO projesini anlatmaya çalışacağız.

Malumunuz üzere dünya nüfusu her geçen gün sürekli bir artık sergilemektedir ve bu artışın beraberinde getirdiği çok fazla yeni tür hastalıklar ve çok ciddi sağlık problemleri vardır. Gerek haberlerde gerekse sosyal medya da her geçen gün yeni hastalık isimleri ile karşı karşıya geliyoruz. Artık öyle bir duruma geldi ki sağlık görevlileri yeni hastalıkları takip edemez duruma geldi. Sanki teknolojisi sektörü gibi sürekli olarak yeni bir hastalık çıkıyor. Öte yandan gelişmiş avrupa ülkelerinde insanoğlunun hayatının daha da iyi bir hale getirilmesi ve sağlık açısından yaşama uzunluğunun arttırılması gibi bir çok girişimler ve gelişmeler olmaktadır. Bunları düşününce sağlık sektöründe yeni keşiflere ihtiyaç olduğuda inkar edilemez bir gerçek. Nasıl ki sürekli yeni hastalıklar keşfediliyorsa, iyi açıdan da sürekli keşiflerin yapılması da zaruri bir hal almıştır. Ve bu zaruriyetin farkında olan bilim insanları sürekli olarak medikal araştırmalar yapmaktadırlar lakin bu araştırmalar genel anlamda sağlık sektöründe faal olan girişimcilerin bir araya gelmesiyle olmuyor. Daha ziyade daha ayrık ve parçalı bir sistem olarak yürütülüyor.

 

 

Hal böyleyken Aenco, bu duruma müdahale etme amacıyla bu girişimcileri ve sağlık sektöründe ki teknolojik şirketleri ve sağlık uzmanlarını bir arada toplayacak bir ekosistem gereksinimi olduğunu keşfetmiştir. Bu ekosistemin amacı sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeleri daha üst seviyelere taşımak ve geliştirmek, yeni buluşların kapılarını açmak olacak. Bu sayede hem tecrübe ve bilgi paylaşımı hem de maddi açıdan oluşan sorunlara finansman desteği ile çözüm bulunabilecektir. Aenco platformu, tam olarak hedefi ve amacı budur. Bu ortak hareket etme sistemini oluşturup geliştirmek.

Aenco Nedir?

Aenco, sağlık sektöründeki teknolojiler ile finansman desteği sağlayan insanları, ‘’Prime Brokerage’’ olarak tanımlanan ana komisyonculuk hizmetlerini ve akıllı merkezi çözümleri tek bir çatı altında toplamayı hedeflemiş bir projedir. Aynı zamanda bu özellikleri sayesinde dünyanın ilk blok zincir altyapılı ‘’Sağlık Teknolojileri Finansal Çözüm Platformu’’ olmuştur. Aslına bakarsanız Aenco, temel olarak baz alındığında sağlık teknolojisi alanında faal olarak çalışan başta girişimler ve şirketler olmak üzere bu sektördeki herkesi bir araya getirmeyi hedeflemiş ortak bir araştırma platformu olmak istemektedir. Bu kapsamda Aenco üç temel şeyi bir araya getirecektir; sağlık teknolojileri, finansal teknoloji olarak ifade ettiğimiz Fintech ve fon oluşturma sisteminde önemli bir rol oynayan yatırım bankacılığı.

 

Proje dahilinde oluşturulacak platformda iki ana taraf mevcut olacaktır. Bunlar AEN token sahibi olan tüm bireyler ve projeyle ileriki süreçte ortaklık sağlayacak olan Sağlık Teknolojileri sektöründeki partnerler ile AENCO sponsorlu olan proje sahipleridir.

AEN Token Avantajları

Aen Token sahibi olan bireyler, platform dahilinde bir takım avantajlara sahip olacaktır. Bu avantajlara göre Aenco Borsa alım satım işlemlerinde Aen token ile yapılan ödemelerde %15 gibi bir indirimden faydalanabileceklerdir. Aen Token sahibi olan bireyler, cüzdanlarında muhafaza ettikleri Aen token’lardan dolayı ‘’Proof of Stake’’ sistemi gereği Aen token ile gerçekleşen işlemlerden dolayı kesilen ücretlerin ödül için ayrılan kısmından faydalanacaklardır.

 

 

Aenco Prime ve Smartcap Çözümleri sayesinde, kredi alma ve verme, depozit yatırma gibi işlemlerde Aen tokenların kullanılması durumunda faiz miktarlarında diğer kripto para birimleriyle gerçekleşen işlemlere nazaran çok daha avantajlı imkanlar sunacaktır. Örnek verecek olursak, kredi çekme işlemlerinin konusu diğer kripto birimleri yerine Aen tokenları olursa toplam faiz miktarlarında %25’e kadar bir iskonto söz konusu olacaktır. Bunun dışında platformun daha bir çok avantajı olacaktır ve token sahipleri bütün bu avantajlardan faydalanabilecektir.

ICO ve Token Bilgileri

• Token Sembolü: AEN

• Soft Cap: 15.000.000 USD

• Hard Cap:: 60.000.000 USD

  • Satılacak Token Miktarı: 600.000.000 AEN

• Fiyat: 1 AEN = 0.1 USD

• Minimum Alış: 7000 AEN

  • Maksimum Alış: 3.500.000 AEN

 

 

Projenin Resmi İnternet Sitesi: https://www.aencoin.com/

Projenin Teknik Raporu (Whitepaper): https://aencoin.com/assets/docs/aenco-whitepaper.pdf

Projenin Özet Raporu (Two-pager): https://www.aencoin.com/assets/docs/aenco-two-pager.pdf

Proje Sunumu: https://www.aencoin.com/assets/docs/aenco-presentation.pdf

Telegram Hesabı: https://t.me/AENCO

BTT Sayfası: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3710692

Facebook: https://www.facebook.com/AENCOIN/

Bounty: https://bountyhive.io/browse/Aenco

Bountyhive Username: vipganyan

 

 

Not: Yapmış olduğumuz bilgilendirmeler ve yorumlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz