Ant Financial CEO’su Blockchain’in Geleceğini Değerlendirdi

The Paper‘ın haberine göre, Çin Gelişim Üst Düzey Forumu‘nda konuşan Çin fintech devi Ant Financial CEO’su Eric Jing, Blockchain‘i “dijital toplumun gelecekteki güveninin temel taşı” olarak nitelendirdi.

Jing, 24 Mart’ta gerçekleşen forumda yaptığı konuşmada, Blockchain’in uzun vadeli umutları konusunda iyimser olduğunu söyledi. Aynı zamanda, teknolojinin “büyük ölçekli bir yayılım” için henüz tam olarak hazırlanmadığını ve mevcut uygulamalarının genellikle 1990‘ların İnternet dönemine benzer bir şekilde spekülatif olduğunu iddia etti.

Blockchain’in doğasını çok partili bir güven mekanizması olarak tanımlayan Jing, teknolojinin önümüzdeki iki ya da üç yılda makul bir şekilde uygulanabilir olacağını düşünüyor. Aynı zamanda Jing, uygulamaların güvenliği, kullanıcı bilgilerinin korunması ve Blockchain ağlarının işlem kapasitesi gibi hala çözülmesi gereken mevcut sorunların olduğunun da altını çizdi.


CEO ayrıca, İlk Para Teklifleri (ICOs) uygulaması hakkında eleştirel yorumlarda bulunmaktan kaçınmadı. Jing, ICO’ların “hiçbir şey” kavramına dayandığını iddia etti ve Ant Financial’ın onları yatırım toplama için bir seçenek olarak görmediğini söyledi.

2014 yılında kurulan Ant Financial, Çin’in en büyük mobil ve online ödeme platformu olan Çin’in Alibaba Grubunun ve AliPay‘in iştiraki olan bir şirketidir.

Son yapılan haberlere göre, Çin’in 2017′de en fazla sayıda Blockchain patentini doldurduğu belirtildi. Jing, Ant Financial’in tüm şirketler arasında Blockchain tabanlı en büyük patentlerden birine sahip olduğunun altını çizdi.

Kaynak: cointelegraph.com