Argentas ICO İnceleme

Merhaba arkadaşlar bu incelememizde sizlere son zamanlarda, yenilikçi Stellar blockchain’de birden fazla proje başlatıldığından farklı bir platform üyesi olan bir proje olan Argentasdan bahsedeceğiz.

Kimi arkadaşlar ethereum platformu dışındaki projeleri pek incelemiyor fakat burada olağanüstü bir durum söz konusu değil, zira Ethereum ağı ile kıyas edildiğinde Stellar daha süratli, güvenilir, uygun fiyatlı ve enerji tasarrufu gerçekleştiren işlemler sağlamakta.

Bugün ise daha yakından inceleyeceğimiz Argenta ICO kelimenin tam anlamıyla devasa boyutlarda yatırım hedefiyle yola çıkmış ve iddialı bir proje olarak kripto dünyasına göz kırpmakta.

 

 

Argentas bir finans ekosistem projesi ve asış amacı, global finansal hizmetlerini daha süratli, daha uygun fiyatlı, basit, ekonomik, güvenilir, yeni özellikleri ve kullanıcıları bir arayüzle birleştirmek.

Sadece telefonunuzdaki mobil bankacılık programınızı hayal edin, fakat yanlızca normal banka hesabınızı değil, kripto para birimindeki hesabı, merkezi olmayan mahalli ve harici borsaları, bir kuruşa tekabül eden uluslararası transferleri, kredi, yatırımlar, global düzeydeki engeller ve finansal önlem olmaksızın, işletmelerin formaliteler biçiminde ve mahalli tekellerin etki kısmı dışında kalan finansal araçları. Kolay arayüzlü bu proje süratli, güvenilir ve ucuz bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

Doğal olarak, böylesine geniş bir projenin uygulanması çaba ve kaynak gerektirecektir.

Gelişim üstünde gayret gösteren ekip, finansal sektörden birinci sınıf uzmanlardan, tecrübeli geliştiricilerden, tasarımcılardan ve vizyonerlerden, Satoshi Nakamoto’nun felsefesi ve ideolojisi prensiplerini izleyerek, başka bir deyişle merkezi örgütlerden sıradan insanlara efor geri dönüşü ilkelerini; gizlilik, hak ve mülklerini güvene alarak oluşum sağlıyor.

 

 

Argentas aşağıdaki meseleleri çözüme ulaştırmak için yapılmış bir projedir:

– Pahalı ve yavaş para transferleri sorunu

Bu meseleyi çözmeye gayret gösteren bir çok proje bulunduğu gerçeğine karşın, bugüne kadar çok azı VISA üretimine (saniyede 50000–60000 işlem) yaklaştı.

Karşılaştırma için: Bitcoin — 7 t / s, Ethereum — 10 t / s, Litecoin — 56 t / s, Dalgalanma — 1500 t / s, Nano -7000 t / s).

Uluslararası ödemeler bölümünde ise eski bir muhabir banka sistemi ve olağanüstü derecede yüksek bir komisyonla “dinozor” SWIFT dominant olduğu görülmekte.

 

– Finansal kaynaklara global erişim meselesi.

Örneğin, merkez bankalarının uyguladığı faiz oranları biçiminde adaletsizliği ortadan kaldırma görevi vardır. Kimi gelişmekte olan ülkelerde, kredi oranları yılda % 50’yi aşmakta, bu da gelişimlerini dondurmakta ve global ölçekte tamamiyle rekabetsiz duruma getirmektedir.

– Yeni kuşak bankaların yaratılması, kripto-para birimlerine arkadaş olması, hatta dijital paranın girilmesi ve gösterilmesi kolaylaşır.

  • Şüphesiz yeni kripto ekonominin esası olacak suni engelleri ortadan kaldırarak katma değer meydana getirilir.

Argentas ekosisteminin gelişimleri şunları içerecek:

  • Saniyede milyonlarca işlemciye kadar bant genişliği ile Native 2.0 gen blockchain HYDRANET, ölçeklenebilirlik sorunu Lightnig Network (ana blok zincirinin üstündeki akıllı data aktarımı) ve Smart Sharding’in uygulanmasıyla çözülecektir.

 

Ekip, Hydranet’in lansmanından ardından (alfa sürümü 2019’un ilk çeyreğinde pazara sürülecek), bu arada defalarca kez teknolojik ilerlemeyi hızlandırmak şartıyla “kuantum bilgisayara karşı koruma” geliştirmeyi tasarlıyor.

– Mahalli token — Aslen Stellar blok zincirinde pazara sürülen Argentas Exchange Unit (ticker AXU).

HYDRANET’in pazara sürülmesinden ardından tokenin kendisi ağına aktarılması planlanmaktadır.

Toplamda, madencilik evveli yöntemle 1.000.000.000 AXU tokeni verilecektir, başka bir deyişle ileride ana ağların yapılandırılması esasında ve kendisi HYDRA Protokolünde etkinlik gösterecek, cevheri para çıkarılmayacaktır.

 

 

– Şebeke Altyapısı: cüzdanlar, merkezi olmayan exchange’ler, kripto arkadaş bankalar.

Merkezi olmayan programlar (Dapps).

Bunlar, müşterinin itibarını açıklamak ve değerlendirmek içersinde POS terminalleri, kredi verme, yatırım yapma, riziko sermayesi arama ve KYC uygulamalarıdır.

Proje ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için https://argentas.io/ adresini incelemenizi öneriyoruz.

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4438466.0

Argentas Telegram: https://t.me/joinchat/HPwImhFyoDHYhgN_WIZj5A

Argentas Whitepaper: https://github.com/argentasio/Documentation/blob/master/whitepaper.md

Argentas Facebook: https://www.facebook.com/argentas.io

Bitcointalk Account: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1548994

Stellar Address: GDRZGAM6J4YLACTGV225BZVMH5CM5WK737D4WIBEKPVKVFLWNWUENJSL

Hepinize bol kazançlar dilerim.

 

 

Not: Yapmış olduğumuz incelemeler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz