Bitcoin 1 Doları, Ethereum 0,33 Doları Gördü

Bitcoin Nedir?

Amazon Web Services (AWS) ile ilgili yaşanan teknik bir sorun sebebiyle, Singapur merkezli kripto borsası BitMax borsasında mega dump yaşandı.

BitMax’ta, Bitcoin 1 dolar, Ethereum 0,33 dolar ve EOS 100 dolardan ticaret yaptı

Kripto yatırımcıları Cuma günkü ani fiyat hareketlerini Twitter’da gerçek zamanlı olarak izledi. NewsBTC’ye göre, kısa süre önce yatırımcılar Ethereum’u 0,33 dolardan ve Bitcoin’i 1.00 dolardan almayı başardılar. EOS’da platformda 100 dolardan işlem gördü. Ancak BitMax, o sırada işlenen tüm siparişleri tersine çevirdiğini söylüyor:

Bu, öngörülemeyen bir piyasa kesintisi olduğu için, Hizmet Şartlarındaki 4.5 HATALAR, uyarınca, platform etkilenen ticaret çiftleri için uygulanan tüm siparişleri, iki ticaret penceresi için, aşağıdaki fiyat sınırının dışında, tersine çevirmeye karar verdi: 01:55-02:02: EDT ve 02:15-02:28: EDT. Bu pazar olayından ciddi olarak etkilenen kullanıcılar için, durum bazında incelemeler için lütfen Müşteri Desteğine başvurun.

BitMax, teknik sorunları deneyimleyen tek borsa değildi. Önde gelen kripto borsası Binance, vahşi fiyatın BitMax’taki dalgalanmasından birkaç saat önce AWS ile ilgili sorunlar olduğunu bildirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao kullanıcılara fonlarının güvende olduğunu söyledi. AWS’ye göre, sorunlar Asya-Pasifik bölgesinden kaynaklandı ve daha sonra çözüldü

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz