Wall Street’ten Brian Kelly Blockchain ile ETF’nin Başlayacağını Duyurdu

Yatırım müdürü Brian Kelly, yeni bir blockchain ​​tabanlı borsa yatırım fonu (ETF) başlattığını açıkladı.

REX Shares kurucusu Gregg King ile ortaklaşa çalışan Kelly, aktif olarak blockchain teknolojisini kullanan ve dört genel kriterden birini ile eşleşen yaklaşık 30 şirketten oluşan bir portföyü yönetecek ve açtıkları fon, firmaları kuruluş aşamasından itibaren destekleyecektir.

CoinDesk’e açıklama yapan Kelly şunları söyledi:

“Yatırım ortamına baktığımda, blockchain ve cryptocurrency insanın başına hayatta bir kere gelecek ve ömür boyu sürecek yatırım fırsatları sağlar. Herhangi bir ekonomik sınıfa bakarsak bakalım, bana en cazip gelen yatırım türü blockchain ve cryptocurrency olacaktır. Çünkü bu iki türdeki büyüme potansiyel çok büyüktür.”

Yukarıda belirtilen dört kriter veya “sütun”, kurumsal blockchain’i veya mevcut iş süreçlerini hızlandırmak için bu teknolojiyi kullanan şirketleri içermektedir ki bunlar da “Wall Street disruptors ” olarak anılmaktadır.Tüm bu çalışmaların da işlemlerin borsada nasıl işlem göreceğini değiştiren uygulamalar (Overstock.com’un tZero değişimi gibi), madencilik odaklı girişimciler ve firmalar için merkezi olmayan bir internet yarattığı söylenebilir.

Dahası, fonun zaman içinde gelişecebileceğini söyleyen Kelly,aynı zamanda bu sistemin aktif bir ETF olduğunu ve böylece yeni şirketlerin de alana eklenebileceğini söyledi.

Bunun yanı sıra ETF ile uygulamaya doğrudan herhangi bir cryptocurrency yapılamayacağını söyleyen kurucu. Onun yerine  düzenlenmiş güvenlik teklifleri ile şirketlere yatırım yapılacağını aöıkladı.

Ülkenin dışında ikamet eden yatırımcılar da dahil olmak üzere, fonun herkese açık olacağı belirtilirken fona katılmak isteyen bir kişinin katılım için itibarlı bir yatırımcı olmasına da ihtiyaç duyulmayacak.

Kaynak: www.coindesk.com