Bitcoindeki Yüzde 20’lik Düşüş Korkutmadı

Şubat ayının kripto piyasaları için pek başarılı olmadığı varsayıldığında, Mart ayı için henüz Şubat’tan daha iyi bir performans sergileyememesi yatırımcıyı korkutmuyor.

Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri geçtiğimiz Cuma günü ayın en düşük seviyesi olan 8.370 dolara kadar geriledi. CoinDesk’in Bitcoin indeksine göre dünyanın en büyük kripto para birimi şuanda piyasalarda 8.970 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoinin 5 Mart’ta ki 11.660 dolar seviyesinden süzülerek yaşadığı %28 lik değer kaybı, 14 Şubat’tan bu yana ilk kez 350 milyar doların altındaki piyasa kapitalizasyonunu zorladığıyla bağlantılı olduğu değerlendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Her ne kadar en popüler 25 kripto para haftayı zararla kapatmış olsa da Bitcoin ve diğer coinlerin satışlarının daha geniş pazarlara yöneldiği söyleniyor.

Haftalık oranlar baz alındığında Kripto para borsaları %20.98 oranında bir düşüş kaydetmiş olsa da borsaların toparlanma sürecine gireceği söyleniyor.

Bu haftanın en çok değer kaybeden coinleri TRON, ICON ve IOTA oldu.

Haftanın en çok kaybeden ICO’ları incelendiğinde;

 

1 Mart tarihinde 17.38 dolar seviyesine ulaşan NANO değeri, 23 Şubat’tan bu yana ilk kez bugün 10 dolar seviyesine geriledi. Charlie Lee’den gelen olumlu haberlere rağmen NANO fiyatları henüz toparlanamadı ve yaklaşık 10 dolar seviyelerinde borsalarda işlem gördüğü gözlendi. Piyasalara bakıldığında BTC’nin gün içindeki alımlarla toparlanması, NANO’nun anlık düşüşünü azalttı. Grafiklerde yaşanacak en ufak bir yukarı yönlü hareketin NANO için yükseliş anlamına gelen bir değişime sebep olabileceği öngörülüyor.

 

 

TRON ise yılın başında bulunduğu değer göz önüne alındığında, ciddi eleştirilerin tepkisinden kurtulmayı başaramadığını gösteriyor. Bu hafta TRON, seyahat endüstrisindeki blockchain uygulamalarını geliştirmek için Trip.io ile stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladı ve BitGuild (bir blockchain oyun platformu) ile stratejik bir işbirliği yapacaklarını duyurdu. Aynı zamanda TRON Kurucusu Justin Sun, Main Network lansmanını hızlandırma planlarını Twitter hesabından açıkladı.

TRON’un bu kadar olumlu gelişmeler açıklamasına rağmen coin fiyatlarının düşmesini engellemeye yetmedi. TRX / USD dün 8 Şubat’tan bu yana en düşük seviyesi olan 0.03 dolara kadar geriledi. Şubat ayının en çok değer kaybını yaşayan coin bu ay da iyi bir başlangıç sergileyemedi.

 

 

ICON’a bakıldığında ise ICX fiyatlarının 22 Aralık’tan bu yana en düşük değer olan 2.16 dolarlarda seyrettiği görülmekte.

Kaynak: coindesk.com