Bitmain Yeniden Kara Geçmeyi Hedefliyor

Çin’in madencilik ve madencilik Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) üreticisi Bitmain, bu yılın ilk iki ayında 625 milyon dolar kaybetti.

Raporda, şirket Mart ayında 625 milyon dolar, Ocak ayında 345 Milyon Dolar ve Şubat ayında 280 milyon dolar zarar açıkladı. Bu sonuçların eski moda 16 nanometre ASIC’lerin düşük fiyatlarla satılmasından kaynaklandığı ve envanter bu makinelerden temizlendikten sonra, yeni, 7 nanometre satışından yeni karların gelmesinin beklendiğini ifade ediyor.

Söz konusu cihazın satışları sayesinde şirketin brüt kar marjının nisan ayında % 30’a ulaşması bekleniyor. Mart ayının sonunda, firma 7 nanometre olan Antminer S17 serisinin madenciler için 9 Nisan’da piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıklamıştı.

Haziran ayında bildirildiği üzere, Bitmain, kripto para birimi piyasası yeniden kazançlar rapor etmeye başladığından, halka arz için ilk planları tekrar gözden geçiriyor. Şirket, planlanan Hong Kong halka arzından 3 milyar dolar kazanmayı umarken, en yeni rapor, bu fon sağlama hedefinin ABD’de listeleniyorsa 300 milyon ile 500 milyon dolar arasında daha az bir netice ile sonuçlanacağını ileri sürüyor.

Bu haftanın başlarında, onaylanmamış raporlar, Bitmain’in büyük bir rakibi olan Canaan Creative’in ABD’de bir halka arz başvurusunda bulunan ilk Çin Madencilik firması haline geldiğini ortaya koyuyor.

Kaynak: kriptoarena

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz