Blog Yazarı “Bitfinex’ed”, Bitfinex’e Karşı Avukat Tuttu

Meşhur Twitter tanıtıcısı ve blog yazarı, “Bitfinex’ed“, tanınmış avukat Stephen Palley‘i, kendisi ile ilgili yasal tehditlere karşı mücadele etmesi amacıyla işe aldı.

Palley’in sahte blog yazarıyla ilişkisi, Bitfinex‘in Bitfinex’ed’i yasal olarak harekete geçeceğine dair tehdit ettiği Aralık ayına dayanıyor. Palley’nin dava tehditleriyle ilgili olarak yaptığı yorumlardan sonra tutulduğu ancak gelen bu açıklamaya kadar sessizliğin koruduğu biliniyor.

Avukat Stephen Palley

Palley, Twitter’daki ICO ve kripto para ile ilgili yorumlarıyla tanınıyor. Geçmişte dijital para endüstrisinde yer alan diğer davalar hakkında da açıklamalarda bulunmuştu.

Bitfinex’in hukuk danışmanı Stuart Hoegner, geçtiğimiz Aralık ayında, blog yazarının bir dava ile karşılaşabileceğini öne sürmüştü. Bitfinex açıklamanın yapıldığı zaman, olumsuz izlenim oluşturmaya çalışanlara ve iş ortaklarına karşı tüm yasal haklarını kullanmaya karar verdiğini de açıklamıştı.

“Bitfinex’ed” adlı Twitter kullanıcısı ve blog yazarı geçtiğimiz yıl boyunca, Bitfinex değişimine karşı çok fazla iddiada bulunmuştu. İddiaların yanı sıra, ticaret platformu Tether‘la bağlantısı olan sızmış belgeleri göstermişti. Geçen sene, Bitfinex’in blog yazarıyla ilgili bir dava açmasıyla ilgili rapor yayınlayan Anderson Kill hukuk bürosunun avukatı Stephen Palley, Twitter’daki yasal tehditler hakkında yorum yaptı.

Palley yaptığı bir açıklamada, “Eleştirmenleri susturmak için hukuk bürosunu işe almaları iyi bir izlenim oluşturmayacaktır. İspatlamaları gereken şeyler olduğu ve onları savunacak kişinin yetersiz olduğunu düşündükleri için böyle bir yol seçmiş olabilirler. ” şeklinde konuştu.

Hukuki Sonuçlar

Palley tarafından Bitfinex’e yazılan yakın tarihli bir mektupta, anonim blog yazarı “Bitfinex’ed” in artık onların bir müşterisi olduğu belirtiliyor. Ayrıca mektupta “Bildiğiniz gibi, @bitfinexed’e karşı tehditler yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.Bu tehditlerin kaynaklarının doğrudan ya da dolaylı olarak olan sizin herhangi bir müşterinize bağlanması ya da bu tehditlerin bir sonucu olarak blog yazarına herhangi bir zarar gelmesi durumunda, yasal sonuçlar doğar. ” diyerek, Bitfinex’i doğabilecek sonuçlara karşı uyardı.

Kısa bir süre önce “Bitfinex’ed” Twitter işlemi askıya alınmıştı ​​ancak hesap tekrar çevrimiçi hale geldi ve kısa süre önce yeni işe alınan yasal ekibin haberlerini paylaştı. Anonim bir kişi ayrıca yasal mücadele için bağış kabul ediyor ve 2.49 BTC (22.000 $) biriktirdi.

Bitfinex’ten blog yazarına ya da Palley tarafından yazılan mektuba henüz resmi bir cevap gelmedi.

Kaynak : news.bitcoin.com