Brian Kelly Bitcoin’i “1980’lerin İnterneti”ne Benzetiyor

CNBC Fast Money programından Brian Kelly katıldığı söyleşide, kripto paraları 1980’lerin interneti ile karşılaştırarak, Bitcoin’in hala ilk aşamalarında olduğunu ifade etti.

Bitcoin’in potansiyeli sorulduğunda, Kelly, önceleri Bitcoin’i 1995’teki İnternet’le karşılaştırılabilir bir şekilde gördüğünü, ancak şimdi daha iyi bir kıyaslama yapabildiğini dile getirdi.

“Bu teknolojinin işe yarayacağını düşünüyorum, oyunu değiştirme potansiyeline sahip. Ancak bunlar için henüz çok erken. Öncesinde büyük dalgalanmalar görebiliriz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kelly, Bitcoin’i Cisco ve Microsoft gibi ilk İnternet şirketleriyle karşılaştırıyor. Bitcoin’i Cisco’nun yönlendirici ve İnternet protokolleriyle eşleştiriyor. Ayrıca Kelly, Bitcoin’i bir şirket veya hisse senedi olarak düşünmenin yanlış olduğunun altını çizdi.

“Bu açık kaynak kodlu bir yazılımdır. bunu bir şirket olarak düşünemezsiniz. Ve bu da insanların hatalarını kendileri yaptıkları yerdir. Bu bir hisse senedi değildir, bu bir şirket değildir.” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Yeni yılın başından bu yana Bitcoin’in fiyat düşüşünün bitmesi, Fundstrat’dan Tom Lee tarafından yapılan “vergi mükelleflerinin 17 Nisan ABD vergi gününden önce yaptıkları satışlar” açıklamasına bağlanıyor. Kelly de, kazanımların tutulması gerektiğini ekleyerek Lee’nin analiziyle aynı fikirde olduğunu belirtti.

Kelly, Barclays’in analistlerinin yakın zamanda kriptoyu bir “virüs” ve bir daha asla yükselemeyecek bulaşıcı bir “hastalık” olarak adlandırdığı rapordan söz etti. Bu tür olumsuz bir makalelerin yayınladığı zamanın, Bitcoin olsun ya da olmasın, herhangi bir varlık satın almak için “doğru zaman” olduğunu ifade etti.

Brian Kelly başka bir röportajında, yatırım zengini Tim Draper’ın değerlendirmesi olan Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250.000 dolara çıkabileceğine dair yorumunu desteklediğini söylemişti.

Kaynak: contelegraph.com