Circle Yatırım Uygulamasına Monero’yu Ekledi

Pazartesi günü yaptığı duyuruda, Blockchain startup’ı Circle, şirketin yatırım uygulamasına gizlilik odaklı kripto para Monero‘yu eklediğini açıkladı.

Ödeme platformunun ticaret uygulamasına zcash eklendiğini duyurmasından sadece bir hafta sonra şirket Monero’yu ekledi. Kullanıcılar, uygulamadaki diğer koinlerde olduğu gibi, söz konusu kripto paranın alım ve satımını yapabilecek.

Circle Invest uygulaması, gizlilik paralarına ek olarak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin sunmaktadır.

Ürün müdürü Rachel Mayer yapılan açıklamada, “Geçen hafta, zcash’i Circle Invest‘teki madeni para ailesine kabul ettik. Bugün, Monero’yu yeni eklenen kripto varlığımız olarak destekleyerek, para koleksiyonumuzu büyütmeye devam ediyoruz. Bu, yatırım yapılabilir kripto varlıklarımızın toplam sayısını 7’ye ulaştırıyor ve Circle Invest’i banka hesabınızı kullanarak paraya anında ve sorunsuz bir şekilde yatırım yapabileceğiniz platformlardan biri haline getiriyor.” ifadelerini dile getirdi.

Yapılan açıklamada ayrıca, gelecek güncellemelerin, ürünlere varlık eklemek hakkında ne düşünüldüğünü ve yeni özellikler hakkında bilgileri içereceği belirtildi.

Invest uygulaması, sıfır komisyonları içeren bir dijital yatırım ürünüdür. Bir önizleme, Ripple’in XRP‘sini desteklenen bir kripto para birimi olarak gösterse de, şimdiye kadar bu platformda bulunmadığı biliniyor.

Kaynak: coindesk.com