CLS ,Blockchain Tabanlı Bir Uygulama Olan R3’e Yatırım Yaptı

30 Mayıs'ta yayınlanan rapora göre ,döviz ve sanal işlem sağlayıcısı CLS,blockchain tabanlı bir konsorsiyum olan R3'e  5 milyon dolar yatırım yaptı.CLS, yapılan anlaşma kapsamında, R3’ün yönetim kurulunda yer alacağını bildirdi.

30 Mayıs’ta yayınlanan rapora göre ,döviz ve sanal işlem sağlayıcısı CLS,blockchain tabanlı bir konsorsiyum olan R3‘e  5 milyon dolar yatırım yaptı.CLS, yapılan anlaşma kapsamında, R3’ün yönetim kurulunda yer alacağını bildirdi.

Anlaşmanın, R3’ün finans kapsamındaki üçüncü bir diliminin parçası olduğu ve bu anlaşmanın içinde OUE ve Japon BT servis sağlayıcılarının da bulunacağı bildirildi. R3’ün CEO‘su David Rutter, büyük şirketlerin,kendi altyapılarını ve ürünlerini geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanmasının heyecan verici olduğunu söyledi ve şöyle ekledi:

“Bu tür gelişmeler, yeni ürün ve hizmetleri kullanan alıcıların işlemlerini daha hızlı, daha kolay, daha güvenli ve daha düşük maliyetle yapmalarını sağlayacaktır.Bu yüzden de Blockchain gibi teknolojilerin kullanılması kesinlikle en doğru hareket olacaktır.”

2015 yılında başlatılan R3‘ün, bir yıl kadar önce toplamaya başladığı bağışların ilk iki turunun tamamladığı,bu sayede de 40’ın üzerinde finans ve teknoloji şirketinden 107 milyon dolar topladığı bildirildi. Başlangıçta dokuz büyük yatırım bankası tarafından desteklenen proje, son olarak bakıldığında 80’den fazla finansal bağış kurumuyla çalışmakta.

CLS‘nin strateji ve geliştirme müdürü Alan Marquard, şirketin daha iyi blockchain tabanlı çözümler üretmesi için diğer üyelerle çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Cointelegraph‘ın mart ayında yaptığı habere göre, İsviçre merkezli Credit Suisse ve Hollanda merkezli ING finansal hizmet gruplarının, R3 Corda platformundaki işlemlerini 25 milyon €  ile (yaklaşık 30 milyon dolar) canlı olarak başarıyla tamamladığı bildirildi.

Şubat ayında, R3 Blockchain konsorsiyumu için yeni bir Legal Center of Excellence oluşturulacağı duyurdu. 11 hukuk firmasından oluşan  ekip, avukatları yeni blockchain teknolojileri ve Corda hakkında eğitim almaları için atölyelere yönlendirecek.