Digital Jersey, Binance Yeni Bir Anlaşma Yaptı

Jersey 'deki dijital endüstrilerini temsil eden ve bağımsız bir kuruluş olan Digital Jersey, 11 Haziran' da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, kripto para birimi platformu Binance ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. MOU(memorandum of understanding) şartlarına göre, iki firma bir kripto platformu kurmayı hedefliyor.

Jersey ‘deki dijital endüstrilerini temsil eden ve bağımsız bir kuruluş olan Digital Jersey, 11 Haziran’ da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, kripto para birimi platformu Binance ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. MOU(memorandum of understanding) şartlarına göre, iki firma bir kripto platformu kurmayı hedefliyor.

 Digital Jersey‘in, Jersey‘deki blockchain endüstrisini tanıtmak amacıyla dijital beceri programlarının ve diğer hizmetlerin bir parçası olarak eğitimler vereceği ve AML yönetmeliklerine uyum konusundaki tartışmalarda Binance ile işbirliği yapacağı bildiriliyor. Ayrıca Digital Jersey, yerel düzeyde lisans ve bankacılık ilişkilerini kurmada da değişime yardımcı olacağını ekledi.

Basın bültenine göre, Jersey Hükümeti ve Jersey Finansal Hizmetler Komisyonu, Fintech‘teki blockchain teknolojisinin geliştirilmesinde ve yerel yeteneklerin büyümesinde Digital Jersey‘e destek vereceğini duyurdu. Digital Jersey CEO’su Tony Moretta, bu konu hakkında şunları söyledi:

“Yenilikçi kripto işletmeleri için, yargı alanımızda geçerli olan yüksek standartlardaki düzenlemelerden uzaklaşılmadan gelişmenin mümkün olabileceğini gösterebiliriz. Jersey‘deki değişim ve uyumluluk işlevlerini geliştirmek, dijital beceri programımızın bir parçası olarak blockchain eğitimi sunmak ve bu alanda yeni girişimlerin büyümesini desteklemek için Binance ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Bu hareketle şirket, alanında 40 yeni iş platformu oluşturmayı umduğunu söylerken Binance, Binance Labs aracılığıyla yeni Jersey merkezli girişimlere yatırım yapacağını bildirdi.

Cointelegraph, Nisan ayında Binance‘in, Fintech ve blockchain şirketlerine ilişkin eğitim programlarına finansman sağlayacak Bermuda Hükümeti ile bir Mutabakat Zaptı imzaladığını bildirdi. Değişim ayrıca Doğu Afrika ülkesindeki ekonomik kalkınmayı desteklemek için Uganda Blockchain kuruluşu Crypto Savannah ile de ortaklık kurdu.