Eat BCH, Güney Sudan’a Yardım Eli Uzattı

News.Bitcoin.com, Nisan ayında Venezuela'daki açlık sorununu gidermek için kurulan ve bitcoin cash (BCH) bağışlarıyla satın alınan gıdalarla yürütülen Eat BCH adıyla başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili bir rapor yayınlamıştı. O zamandan bu yana,Doğu Afrika bölgesinde yaşayan vatandaşların ekonomik kargaşadan ve günlük beslenme eksikliğinden dolayı çektiği sıkıntılara yardım edilmekte. Topluluktan gelen bitcoin cash bağışları sayesinde, Eat BCH kampanyası, dünyanın diğer bölgelerine de yayılmaya başladı ve bir elektronik gıda yardım sistemi haline geldi.

News.Bitcoin.com, Nisan ayında Venezuela‘daki açlık sorununu gidermek için kurulan ve bitcoin cash (BCH) bağışlarıyla satın alınan gıdalarla yürütülen Eat BCH adındaki yardım kampanyasıyla ilgili bir rapor yayınlamıştı. O zamandan bu yana,Doğu Afrika bölgesinde yaşayan vatandaşların ekonomik kargaşadan ve günlük beslenme eksikliğinden dolayı çektiği sıkıntılara yardım edilmekte. Topluluktan gelen bitcoin cash bağışları sayesinde, Eat BCH kampanyası, dünyanın diğer bölgelerine de yayılmaya başladı ve bir elektronik gıda yardım sistemi haline geldi.

Kampanya Güney Sudan’a Odaklanmış Durumda

Twitter‘da başlatılan ve kar amacı gütmeyen kampanya Eat BCH, Venezüella‘daki bireylere ve ailelere, kripto-parayla satın alınan yiyeceklerin ulaşımını sağlayarak yardımcı oluyor. Eğer kampanyanın Twitter sayfasını ziyaret ederseniz, yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaştığını gösteren binlerce resimle de karşılaşabilirsiniz. Şimdiye kadar Eat BCH ekibi, kampanya boyunca 16.84 BCH kazandı ve bu parayla alınan yardım malzemeleri Venezüella‘ya doğru uzun bir yola çıktı.

BCH Powered Charity 'Eat BCH' Starts Feeding People in South Sudan

Güney Sudan‘daki insanlar, iyi su, yiyecek gibi yaşam için gerekli ihtiyaçların ve ekonomik bitkinliğin sıkıntısını çekiyorlar.Bölge şu anda bir iç savaşla uğraşıyor ve bu olaylar medyada oldukça ses getiriyor. Eat BCH ekibi, Güney Sudan‘daki bireylere ve ailelere yardım etmeye karar vermelerinin ardından, Afrika topraklarında yaşayan insanların yiyecek ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara odaklanmaya başladılar.

Eat BCH ekibinin söylemlerine göre, 31 Mayıs’ta başlayan kampanyaya kötü hava şartlarına rağmen 50’den fazla insanın katıldığı biliniyor.Yaşanan bu trajik olaylara karşın kampanya yetkililerinin yorumu ise şu şekilde oldu :

“Yaşanan bu ekonomik kriz ve iç savaş, Güney Sudan‘daki her aileyi baskı altında bıraktı.Bizim buraya geliş amacımız ise elimizden geldiğince zorluklarla mücadele eden halka yardım etmek ve onları biraz da olsa rahatlatabilmek.Zaten topluluklar da dünyanın neresinde olursa olsun bu şekilde bir araya geliyor!”

BCH Powered Charity 'Eat BCH' Starts Feeding People in South Sudan

Kaynak : news.bitcoin.com