Elrond’un Yeni Oyunu Olan Cryptobubbles İncelemesi

Son günlerin başarılı projelerinden olan Elrond geçtiğimiz günlerde Crpytobubbles isimli oyununu çıkarmıştı. Bu yazımızda Crpytobubles oyunu ile alakalı olarak incelemelerde bulanacağız ve Elrond Testnetinin de bu oyunda nasıl çalıştığını sizlere anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle Crptobubbles Oyununu biraz inceleyelim:

Crpytobubbles bir balon olarak oyuna başlayıp belirli süre içinde oyun içindeki küçük balonları yiyerek büyüyüp rakiplerinizin önünde oyunu tamamlamaya çalıştığınız bir oyun olarak dikkat çekiyor. Oyundan çeşitli resimler paylaşarak size görsellerle oyunu tanıtmak istiyoruz.

Oyunda kullanıcı adınızla diğer rakiplerinize karşı mücadele ediyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken, sizden daha çok sayıda balon toplamış rakiplerinizden uzak durmak. Eğer onlara çarparsanız da oyunu kaybetmiş oluyorsunuz.

Oyun oldukça populer oldu bunu da belirtmek istiyoruz, anlık 100 oyuncu veya daha fazlası sürekli online ve rakipleriniz. Arka planda puan kazanma ve oyuna katılmak için gerekli sanal puanların transferi Elrond Blockchain teknolojisini kullanarak yürüyor.

Aşağıdaki resimde Elrond Testnet ekranını incelediğimizde oyun içerisinde oyuna katılabilmek için gerekli puanın gönderilmesi ve oyunun sonunda kazanılan puanların Cryptobubblesta kullanıcıya tanımlanmış test cüzdanına gönderilmesi ile ilgili transferleri görebilirsiniz.

Elrond Resmi Cryptobubbles tanıtım videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Burada hız konusunda bazı testleri de kendi birikimimizle yapma fırsatımız oldu. Oyunun arka planında gerçekleşen işlemlerin hızları oldukça tatminkar. Ethereum ile kıyas yaptığımızda, Elrond’un Blockchain tabanı çok daha hızlı olduğunu ve gelecek vaadettiğini ispat etmiş durumda.

Mesela bu bizim deneme amaçlı açtığımız Elrond Testnet Cüzdanımız: https://testnet.elrond.com/#/switch/cryptobubbles/address/4d0a6961510de5bccbf4760aa246b38b6a6712ec008a7fca357d4f1550eb945f

Sizde bütün transferleri bu linkten kontrol edebilirsiniz, işlemler anlık gerçekleştiği için oyun içinde yapılan hareketlerin anlık olarak transactionlara kaydı da Elrond Test cüzdanımızdan görülebilir.

Elrond bir masternode projesi olarak yola çıkmış durumda ve oldukça başarılı işlere imza attığını belirtmek istiyoruz. Son yaptıkları ortaklıklarla çok sayıda token dağıtmalarına rağmen kendi mainnetlerine geçtiklerinde çok yüksek değerlere ulaşabilecek bir kapasiteye sahip olduklarını belirtmek istiyoruz.

Proje bildiğiniz gibi binance platformunda IEO üzerinden 32 kat yüksek değerden açılmıştı ve bütün dikkatleri üzerine çekmişti.

Oyun ile ilgili Youtube’da bir canlı video da bulduk. İzlemenizi öneririz.

Muhtemelen platform mainnete geçiş öncesi testnet hazırlıklarını tamamladığında tokene yüksek bir talep olacağını düşünüyoruz. 

Stake sistemi ile ilgili de geçen hafta bir açıklama yapan Elrond ekibi, bu oyunla birlikte stake sistemi ve mainneti test ediyor. https://siberekonomi.com/elrond-ekonomik-modeli-ve-yeni-stake-sistemi-ile-ilgili-bilgilendirmelerde-bulundu/ linkinden konu ile ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

Elrond Hakkında 

1000 kat daha hızlı bir blockchain sistemini kurmayı hedefleyen Elrond, bunu çeşitli testlerle de sağlamış görünüyor. Özellikle testlerde >65k TPS with 20 shards gibi bir sonuç almaları projenin bir benzerinin olmadığı ve projenin ilerde adından daha da sık söz ettireceği anlamı taşıyor.

Aşağıdaki linklerden de proje ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Token Metrics: https://elrond.com/files/Elrond_Token_Metrics_EN.pdf

One Pager: https://elrond.com/files/Elrond_Onepager_EN.jpg

Dünyanın en büyük Kripto para borsası olan Binance tarafından hazırlanan inceleme raporuna da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Projeye Binance Labs tarafından da yatırım alındığını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

ELROND PROJESİ İLE İLGİLİ DİĞER KAYNAK LİNKLERİ

  • Websitesi: https://elrond.com/
  • Cryptobubbles Web Sitesi: https://cryptobubbles.io
  • Teknik İnceleme: https://elrond.com/files/Elrond_Whitepaper_EN.pdf
  • Telegram: https://t.me/ElrondNetwork
  • Twitter: https://twitter.com/elrondnetwork
  • Medium: https://medium.com/elrondnetwork
  • Facebook: https://facebook.com/ElrondNetwork

Hepinize bol kazançlar dileriz.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz