Ethereum Classic , Piyasadaki Düşüşlere Rağmen Yükselişine Devam Ediyor

ABD kripto para değişim operatörü Coinbase, ETC desteğinin bu yıl başlayacağını duyurdu.

ABD kripto para değişim operatörü Coinbase, ETC desteğinin bu yıl başlayacağını duyurdu.

Coinbase Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ethereumclassic‘in firma platformlarında listelenecek beşinci kriptoasset haline geleceğini ve bitcoin, ethereum, bitcoin cash ve litecoin‘i birleştireceğini duyurdu.Ayrıca ETC, şu anda 1,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 18 kripto para olarak bilinmektedir.

CCN‘nin bildirdiğine göre Coinbase, kısa bir süre önce alternatif bir ticaret sistemi (ATS) ve kayıtlı yatırım danışmanı (RIA) olarak federal kayıtların sürdürüldüğünü ve gelecekteki güvenlik kurallarını da listelemeyi umduğunu açıkladı.

Platformdaki diğer bileşenler ile karşılaştırıldığında nispeten düşük bir piyasa seviyesine sahip olmasına rağmen ethereumclassic’in mantıklı bir yatırım seçeneği olduğu söyleniyor. Çünkü Coinbase müşterileri için ETC‘yi, ETH ve ETC‘ye bölen Ethereum ağ bölünmesinin bir yan ürünü olarak elinde tutmaktadır.

Ethereumclassic Fiyatı Yüzde 20 Arttı

Duyuru, ETC‘nin Coinbase tarafından işletilen platformlarda kullanılabileceğini ve bunun gelecek aylarda çıkacağını,aynı zamanda da perakende odaklı komisyon hizmetlerinin sunulmadan önce kurumsal ve profesyonel ürünlerin açıklanacağını söyledi.

Bununla birlikte, ethereumclassic‘in fiyatı,bu haberlerin yayınlanmasının hemen ardından 12.81 $ ‘dan 16.40 $’ a bir saatten daha kısa bir sürede sıçrayış gösterdi.

ethereum classic price

Tarihsel olarak Coinbase, platformunda listelediği coinler hakkında inanılmaz derecede seçici olmuştur. Bu nedenle, şirketin kurulmasından yaklaşık altı yıl sonra hala yalnızca dört tane kripto para şu anda ticaret için kullanılabilir durumdadır. Yöneticiler bunun kısmen, kriptoasset‘lerin menkul kıymet yönetmelikleri kapsamına girmesini yöneten, karışık federal kurallar konusundaki endişelerinden kaynaklandığını söyledi.

Ancak şirket,platformunda  daha fazla kripto parayı listelemeyi planladığını ve federal lisanslar elde etmenin şirketin menkul kıymet düzenlemelerinden ceza almadan kriptoların listelemesini  kolaylaştıracağını söyledi.