Güney Afrikalı Yatırım Firması Sygnia, Yeni Bir Kripto Platformu Başlatacağını Duyurdu

Güney Afrika'da büyük bir yatırım şirketi olan Sygnia Asset Management, bu yılın sonunda bir kripto platformu başlatacağını açıkladı.

Güney Afrika‘da büyük bir yatırım şirketi olan Sygnia Asset Management, bu yılın sonunda bir kripto platformu başlatacağını açıkladı.

Bölgesel iş haberleri kuruluşu BusinessTech, şu anda yapılan işlerle (AUM) 180,6 milyar R $ (14,5 milyar $) değerindeki şirketin, SygniaCoin adındaki platformu bu yılın üçüncü çeyreğinde açmayı planladığını bildirdi.

Sygnia CEO’su Magda Wierzycka gelecek planları hakkında şunları söyledi:” 2018’in üçüncü çeyreğinde bir kripto platformu başlatmayı hedefliyoruz. Kripto para piyasası, uluslararası ve yurt içinde hızla gelişiyor ve hem iç hem de uluslararası akışları kendine çekiyor.Fintech’inde yardımı ile Sygnia, kripto-para birimlerini kucaklayan ve yatırımcılara uluslararası bir altyapı, iyi tasarlanmış gözetim ve standart tasarruf ürünleri ile entegre edilmiş güvenli bir ticaret platformu sunacak ilk büyük finansal hizmet kuruluşu olma yolundadır.”

Wierzycka SygniaCoin‘in operasyon ve güvenlik politikalarını, New York eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından benimsenen ve kripto para değişimlerini yöneten en katı düzenleyici rejimlerden biri olarak kabul edilen BitLicense çerçevesi üzerine kurmaları gerektiğini söyledi.

CCN‘nin de bildirdiği gibi, Güney Afrika merkez bankası henüz “siber paralar” olarak adlandırdığı kripto paralarla ilgili net bir politika oluşturmuş değil. Ancak Wierzycka, hükümetin gelecekte daha sağlam kılavuzlar oluşturmasını beklediğini söyledi.

Güney Afrikalılar arasındaki kripto paralara olan ilgi, son aylarda piyasa genel bir düşüş sergilerken bile azalmadı. Yakın zamanda yapılan bir ankette, henüz kripto paraya yatırım yapmayan Güney Afrikalıların yüzde 47’sinin, ya doğrudan ya da kripto-para birimi madenciliği yapan şirketlerde vekalet ile yatırım yapmayı planladığını belirtti.

Kaynak : www.ccn.com