IOTA’dan Tayvan’ın Başkenti Taipei ile Dev Ortaklık

IOTA’dan Tayvan’ın Başkenti Taipei ile Dev Ortaklık

Tayvan, Blockchain’in gücünü kullanarak akıllı şehir olma hedefiyle yola çıktı ve Tayvan’ın başkenti Taipei, IOTA ile bir ortaklık kurduklarını açıkladı.

Tayvan’ın başkenti Taipei, Distributed Ledger Technology (DLT) veya Blockchain‘in gücünü kullanarak akıllı bir şehir olmak istiyor. Şehir, bunun için IOTA ile ortaklık kurmayı seçti.

Taipei şehrinin yöneticilerinden Wei-bin Lee, resmi bir basın bülteninde, IOTA tarafından sunulan benzersiz teknoloji’nin Taipei vatandaşları için akıllı şehirlerin yeni bir çağını başlatacağını ifade etti.

İlk Süreçte TangleID Adında Akıllı Kimlik Kartları Oluşturulacak

Dosyada yer alan ilk proje IOTA’nın Tangle teknolojisi üzerine inşa edilmiş kimlik kartlarının oluşturulması. TangleID olarak adlandırılan bu proje, kimlik hırsızlığı ile seçmen dolandırıcılığı riskini ortadan kaldırmak için tasarlandı. Proje, aynı zamanda sağlık geçmişi izleme ve devletle ilgili hizmetler konusunda diğer veriler için basit bir araç sağlayacak.

Ayrıca ışık, sıcaklık, nem ve kirliliği algılayacak sensörlerin yer aldığı avuç içi boyutunda bir kart yaratmak için de halihazırda çalışıyor. Ürün, Taipei vatandaşlarına gerçek zamanlı olarak kirlilik seviyesi hakkında güncel bilgi vermeyi amaçlıyor.

IOTA Vakfı’nın kurucularından David Sønstebø, bu benimsemeyi, “teknolojinin gerçek dünyada kullanıma hazır ve bir teoriden öte” olduğunu kaydeden büyük bir adım olarak görüyor.

Kaynak: cointelegraph.com

Son zamanlarda yatırımcılarını üzen IOTA bu hamle ile yatırımcılarını ve takipçilerini mutlu etmişe benziyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayın.