John Mc Afee Tweet Başına 105 Bin Dolar Karşılığı Kripto Para Reklamı Yapıyor

Kripto para dünyasının ilginç ve bir o kadar da önemli isimlerinden biri olan ve söylediği iddialı sözlerle zaman zaman gündemin en tepesine yerleşmeyi başaran John Mc Afee, yaptığı açıklama ile kripto para proje ve ürünleri hakkında yaptığı reklamlarda, Tweet başına 105.000 dolar aldığını söyledi.

Mc Afee, geçtiğimiz hafta attığı bir Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Mc Afee Crypto Team adını verdiği ekibin, reklam içeriklerinin ve işleyişinin nasıl olduğu ile alakalı bir rehber hazırladığını belirtmişti. Oluşturulan takım, ICO‘lar ve sektördeki diğer kripto para projeleri için pazarlama ajansı şeklindedir.

”Evet, en sonunda reklam içerikli Tweetlerimizin nasıl işlediğine dair bir yazılı metin yayınldık. Bizim için elbette ki ego kastırıcı bir içerik oldu ancak; siz de ICO’nuzu tanıtmak, projenize ışık tutmak ve bu sektörde kazancınıza kazanç katmak istiyorsanız, reklam işlerimiz ile alakalı bizle iletişime geçmekten çekinmeyin.”

Veriler yayınlandıktan sonra içeriğe göz atıldığında ise, Mc Afee ve ekibi tarafından yapılan bazı anket sonuçları ile karşılaşıldı. Mc Afee’nin Twitter’da düzenlediği bir ankette, kendisini takip eden 259 bin kişinin, tüm yatırımlarının yüzde 50’den fazlasının kripto para piyasasında olduğu sonucu görülüyor. Mc Afee’nin 224 bin takipçisinin de toplamda 4 milyar 48 milyon dolarlık bir kripto para yatırımı olduğu iddia ediliyor.

Mc Afee ve ekibinin her bir takipçi ya da potansiyel yatırımcı başına maliyet olarak 0.13 doları belirlediği biliniyor. 810 bin olan takipçi sayısı göz önünde bulundurulduğunda, toplam miktarın Tweet başına 105 bin dolar olduğu hesaplandı. Söz konusu 0.13 dolarlık miktarın birçok reklam alan kurum ve kişiye kıyasla daha ucuz olduğunu iddia eden Mc Afee, her fırsatta sadece inandığı projelere yatırım yaptığını belirtiyor.

Mc Afee’nin 2018 Ocak ayında verdiği bir röportajda ise, şimdiki reklam politikasının neredeyse tam tersi yönünde konuştuğu gözlerden kaçmıyor.O dönem için kendisine koin pazarlamak için reklam alıyor musunuz şeklinde yöneltilen bir soruya,
”Elbette ki bana kesinlikle para ödemeyi teklif ettiklerini söyleyebilirim. Parayı kimden, nasıl ve ne şekilde kazandığımı belirten kişisel bilgilerimi paylaşmak istemiyorum. İşimi yapıyorum ve bana bu şekilde soru sorulmasının bir kabalık olduğunu düşünüyorum. Gerek insanlar, gerekse de medya kuruluşları bana böyle sorular sormamalı. Kusura bakmayın.” şeklinde bir cevap vermişti.

Kaynak: cointelegraph.com