Keda Che: ” Ubbex Box,Dropbox’u Bitiren Teknoloji Olacak. “

New York'ta düzenlenen Consensus konferansı, 7,500'den fazla insanın katılımıyla rekor kırmayı başardı. Dünyanın en büyük blockchain konferanslarından biri olan Consensus, sektör ile ilgili bilgilerini paylaşmak ve başka kişi veya kuruluşlardan yeni şeyler öğrenmek için birçok blockchain ve kripto severi bir araya getirdi. Universal Labs'ın kurucusu Keda Che konferansta, şirket vizyonunu anlatmak ve cloud'da depolama olayını nasıl temelden sarsacağını göstermek için Fox Business tarafından konferansa davet edildi.

New York‘ta düzenlenen Consensus konferansı, 7,500’den fazla insanın katılımıyla rekor kırmayı başardı. Dünyanın en büyük blockchain konferanslarından biri olan Consensus, sektör ile ilgili bilgilerini paylaşmak ve başka kişi veya kuruluşlardan yeni şeyler öğrenmek için birçok blockchain ve kripto severi bir araya getirdi. Universal Labs‘ın kurucusu Keda Che konferansta, şirket vizyonunu anlatmak ve cloud’da depolama olayını nasıl temelden sarsacağını göstermek için Fox Business tarafından konferansa davet edildi.

Fox Business‘in “Sona Yakın” adlı konferasına katılan Keda Che, Ubbey Box‘un, Dropbox ve Apple iCloud‘a karşı nasıl rekabet edeceği konusunda sunucu ile Liz Claman‘la tartıştı.

Universal Labs, mal sahiplerinin dijital dünyaya geçmesini kolaylaştırmak için Ubbey Network ve Ownership (OWP) birlikteliği aracılığıyla,sahip olunan mal varlıklarının dijital ortama aktarılabilir hale gelmesi için bir blockchain uygulaması geliştiriyorlar. Ubbey Network aynı zamanda, ağda bir düğüm görevi de görecek olan kişisel  blockchain cihazımız olan Ubbey Box tarafından desteklenecektir.

Universal Labs

Aynı zamanda Ubbey Box, blockchain tarafından desteklenen ve merkezi olmayan ilk kişisel cloud platformu olacaktır. Ubbey Box‘un 2 işlevi vardır: ilk olarak, özel bir dropbox olarak kullanılabilir (Yani kullanıcılar kendi Ubbey Box‘larını kullanarak dosyalarını veya diğer içerikleri dijital ortama yükleyebilir ve bunnlara her yerden erişim sağlayabilirler.) İkincisi, Ubbey madencilik cihazı olarak You token bulmak için kullanılabilecek.İlk ödüllendirme ise kullanıcıların hali hazırda bulunan bilgilerini UbbeyNetwork‘e aktarmasıyla verilecek.

Ubbey Box kullanım halindeyken, kullanıcılar daha güvenli bir koruma sistemi ile kendilerini iCloud‘dan kurtarabilirler(Şirketin söylemlerine göre…).Apple Cloud gibi merkezi sistemler hack ve diğer korsancılık olaylarına maruz kalabilirken,Ubbey Box‘un belli bir merkezi olmayan sistemi sayesinde, korsanların her bir düğümü çözmesi neredeyse imkansız olacaktır.

Universal Labs Ubbey Box‘u sadece blockchain’de ustalaşmış kişiler için değil, aynı zamanda blockchainle yakından uzaktan ilgisi olmayan ortalama tüketiciler için de üretiliyor.Şirket, herkesin kullanabileceği ve blockchain teknolojisiyle çalışan bir ürün üretmeyi hedeflediğinin de altını çiziyor.

Intel, google, Cisco, Apple, Amazon ve Microsoft gibi tüm güçlü rakipler arasında kalan Keda Che, Ubbey Box‘unn Dropbox‘u bitirecek bir teknoloji olacağından emin.

Şu anda Ubbey Box‘un  ön siparişleri başlamış durumda ve Universal Labs’ın resmi web sitesinden,1 TB’ı 199,00$ ve 2 TB’ı 249,00$  olmak üzere iki seçenekle sipariş verebilir.

Kaynak : cointelegraph.com