Nasdaq , Kendi Teknolojisini Kullandığı Crypto Marketinin Kullanıma Açılacağını Duyurdu

ABD borsa devi Nasdaq, kendi teknolojisini kullanarak açacağı cryptocurrency marketini 14 Mayıs Pazartesi günü Financial Magnates işbirliği ile özel olarak başlatmayı planladığını açıkladı.

New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan (NYSE) sonra piyasada kendi işletme sermayesiyle dünyadaki en büyük ikinci market olan Nasdaq,yeni merkezileşen crypto marketi DX’e kendi teknolojileriyle güç sağlayacak.

Yayımlanan rapora göre DX ,alım satım işlemlerinden ek ücreti almayacak. Buna ek olarak DX‘in, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) de dahil olmak üzere pazarın en meşhur altı cryptocurrency’si ile ticarete başlayacağı bildirildi.

Projenin CEO‘su Skowronski, ikinci aşamada hangileri olduğu belirtilmemekle beraber 20 ila 25 altcoin‘i de sisteme eklemeyi planladığını bildirdi.Ek açıklama olarak da Skowronski, Financial Magnates‘e şunları söyledi:

Blockchain teknolojisini destekliyoruz ve bu sistemin ilerlemesine yardımcı olabilmek için coilerden başarılı olanları terfi ettireceğiz.Tabii ki bunları bize para ödedikleri için değil,gerçekten hak ederlerse yapacağız.”

Skowronski ayrıca ABD’li müşteriler için DX‘in piyasaya sürülmeyeceğini, ancak ABD yasa düzenleyicileriyle bunun değişmesi için iletişimde olduklarını bildirdi.

Kaynak: cointelegraph.com