New York , Blockchain Teknolojisine Yeni Bir Yön Vermek İçin Girişimlerini Arttırdı

New York Ekonomik Kalkınma Kuruluşu (NYCEDC) Başkanı ve CEO‘su, 14 Mayıs’ta blockchain ile ilgili girişimleri açıkladı. Girişimler arasında NYC Blockchain Merkezi’nin lansmanının ve sektörün daha iyi olabilmesi için blockchain ile ilgili uygulamalarda rekabet oluşturacak etkinliklerin oluşturulması vardı.

NYCEDC’in açıkladığı yanına göre Blockchain Kaynak Merkezi toplumun blockchain konusunda eğitilmesi, girişimcilere yeni olanakların oluşturulması, girişimcilerin bir araya getirilerek yeni fikirlerin ortaya çıkması ve yönetimle ilgili görüşmelerde hem sanayi hem de hükümet büyüklerinin bir araya gelmesi için adeta bir köprü görevi görecek.

BigApps yarışmasından sonra esinlenilen ve bu merkezde yapılacak “The city’s blockchain” yarışması hem yeni yeteneklerin bulunması için hem de topluma ücretsiz çalışma atölyelerinin başlatılabilmesi için bulunmaz bir fırsat olacak.

NYCEDC Başkanı ve CEO‘su James Patchett,New York için : “Dünya genelinde blockchain teknolojisine merkez olabilecek nitelikte başka hiçbir şehir yok.” dedi ve konuşmasına ek olarak şunları söyledi:

“Finans, emlak, medya ve teknoloji alanında küresel bir lideriz ve tüm endüstriler merkezi New York olan bu yeni teknolojiden inanılmaz şekilde faydalanıyor. Bu şehir, endüstrinin nasıl büyüyebileceğinin ve şehirde bulunanlar için nasıl büyük fırsatlar oluşturabileceğinin adeta canlı bir örneği.”

Geçtiğimiz hafta, ABD Temsilciler Meclisi’nin iki alt komitesinin olan duruşmada, tedarik zinciri yönetiminde blockchain kullanımının önemi tartışıldı; bu da teknolojinin sadece endüstri genelinde standartları olmadığını, çok çeşitli uygulama alalnlarına da sahip olduğunu gösterdi.

Kaynak: cointelegraph.com