Son Dakika: Ripple (XRP) Moneygram ile Anlaştı

Uluslararası para transferi şirketli olan MoneyGram, Ripple’ın kendi resmi blog’undan yaptığı açıklamaya göre, MoneyGram şirketi uluslararası transfer işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamak için Ripple ile anlaştı.

2016 yılında 600 milyar $ civarında uluslararası havale işlemi gerçekleştiren MoneyGram, mevcut sisteminde müşterilerinin havalelerini dünya çapında daha hızlı gerçekleştirmek istiyor. Moneygram, bu anlaşma sayesinde yüksek maliyetler ve hız konusundaki yetersizliklerden dolayı oluşan müşteri memnuniyetsizliklerini ortadan kaldırmayı planlıyor.

Kurulan ortaklıkla ilgili Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse şunları söyledi: “Küresel ödemelerdeki verimsizlik sadece bankaları değil MoneyGram gibi kurumları da etkiliyor. Üç saniyede, hatta daha kısa sürede işlem yapan XRP gibi bir diital varlık kullanarak artık paraları çok daha hızlı hareket ettirebilirler.”

Ripple saat Türkiye saati ile 14.30 civarlarında global piyasalarda 1,68 $ civarlarından işlem görürken Ripple’in bu anlaşma haberinden sonra değeri 2$’ın üzerinde değer görmeye başladı.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz