Tron CEO’su Justin Sun’dan Resimli Yanıt

Hakkında Çin’de açılan soruşturmalar sebebiyle yurtdışı çıkış yasağı söylentileri olan ve meşhur yemeğin ertelenme sebebinin gerekçesi olarak gösterilen durumla ilgili Justin Sun’dan resimli açıklama geldi.

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun geçtiğimiz günlerde Berkshire Hathaway’in önde gelen ismi Warren Buffett ile yapacağı yemeği belirsiz bir tarihe ertelediğini açıklamıştı. Sun o tarihte yaptığı duyuruda bunun tamamıyla sağlıkla ilgili olduğunu ve böbrek taşı düşürdüğünü belirtmişti.

Ancak Çin merkezli bir kaynak Sun’ın başının birçok yasal sorunla belada olduğunu ve bu yüzden Çin hükümeti tarafından kendisine yurt dışına çıkış yasağı konduğu haberini yayınca ortalık bir anda karışmış ve Tron %15 civarı düşüş yaşamıştı.

Justin Sun hakkındaki iddialar sebebiyle Weibo üzerinden açıklama yapsa da bu pek tatmin edici olmadı ve ünlü isim çareyi Twitter üzerinden canlı yayın yapmakta buldu. Bu açıklama da düşüşe pek çare olamasa da Sun, San Fransisco’da olduğunu ispatlamış oldu.

Şimdi piyasalar Warren Buffett ile yapılacak olan yemeğin gerçekleşmesini beklemeye geçti. Bilindiği gibi gerçekleşmesi planlanan yemekle ilgili henüz net bir tarih açıklanmış değil.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz